Arhiiv

2016 arhiivis:

Prasanthi Nilayami aašramis toimuva Sathya Sai Baba 90. juubeli ja SSRO X konverentsi ürituste kava:

Lugege palun lisatud suurürituste kava (inglise keelne pdf fail):

Birthday90Programme

Töötoad (workshopid) konverentsi ajal:

http://wc2015.sathyasai.org/workshop

***************************************************

Sarva Dharma koor laulis Radio Sai stuudios sisse järgneva Giridhara Govinda Gopala instrumentaal bhadžani:

Giridhara-Govinda-Gopala

Displaying ATT00002

********************************************

Kõigile, kõigile: Sarva Dharma koori kontserdi värske video on üleval:

https://www.youtube.com/watch?v=tVT1JOqqlKA

**********************************************

Imeline My Sweet Lord muusikavideo Sathya Sai Babaga, nagu me Teda paljud teame ja mäletame:

https://www.youtube.com/watch?v=tLfoY1C4ARI

*********************************************

Uued uudised www.saiuniverse.sathyasai.org

********************************************************

Nepaali maavärina tagajärgede likvideerimine ja kannatanute ning ellujäänute abistamine Rahvusvahelise Sathya Sai Organisatsiooni poolt:

http://media.radiosai.org/journals/vol_13/01MAY15/Nepal-Earthquake-Relief/index.html

Teade! Ikka veel on olemas võimalus abistada Nepaali maavärina ohvreid ja nende lähedasi!

Seoses Nepaali maavärinaga seotud abi osutamise teemal uurib Eesti Sathya Sai Organisatsioon vajaminevate asjade nimekirja ja ka võimalust võtta vastu eriotstarbelisi annetusi spetsiaalsele pangakontole. Raha saajaks on MTÜ Sathya, konto number on EE171010220113060011,  SEB pank. Annetuse tegemisel märkige selgitusse: Nepaali maavärina ohvrite abistamiseks.

See raha kantakse üle 7. Tsooni maade ühisele kontole ja sealt juba teostatakse ülekanne konkreetse abi jaoks Nepaali.

Loodame, et üheskoos saame panustada meie õdede-vendade kannatuste kergendamisse sellel katastroofist kannatada saanud maal. Väga palju on vaja osta telke, madratseid, tekke ja esmatarbevahendeid + hügieenivahendeid, rääkimata arstimitest.

*****************************************************

Ilmus Sathya Sai Rahvusvahelise Organisatsiooni 5-s bülletään, mida saate näha meie postituste leheküljel esimese postitusena:

http://www.sathyasai.ee/postitused

***********************************************

8-10 maini Müncheni lähistel Wartaweilis toimus Rahvusvahelise Sathya Sai Organisatsiooni X Ülemaailmse Konverentsi eelkonverents. Eestist osalesid sellel Mart Vihmand ja Enn Kaljo. Üritusel osales ligi 100 esindajat ja liidrit 18-st 7. Tsooni riigist, lisaks esindajad Ühendkuningriigist, Prasanthi Nõukogu liige Marianne Meyer ja Prasanthi Nõukogu esimees Dr. Narendranath Reddy. Ürituse avas 7. Tsooni juht Petra von Kalinowski. Esinejate seas olid veel 71 regiooni juht Manfred Müller-Gransee, 72. regiooni juht Jan Floris ja 73. regiooni juht Maria Quoos ning lisaks 7. tsooni noortetöö juht Marta Panjeta.

Lisaks olulistele teemade kuulamisele ja ühislaulmistele, osaleti 4-5 grupis ühistes arutelu ringides ja paneel esinemistes. Dr. Narednranath Reddy esines pikema kõnega ja teisel konverentsi aktiivsel päeval vastas koos teiste juhtidega osalejate küsimustele. Lisaks nautisid osalejad Müncheni Sathya Sai Keskuse poolt korraldatud laste vaimse hariduse grupi laulu-tantsu etendust ja ümbritsevat kaunist loodust, kohalikku korraldajate külalislahkust ja ühist Jumalas olemise satsangi.

Pikemalt saate üritusest lugeda siit:

Armastus on Allikas_eelkonverentsi kokkuvõte

Sathya Sai Pre World Conference_Mart Vihmandi märkmed

Ürituse pildid leiate siit:

http://www.sathyasai.ee/yrituste-kalender/uritused

************************************

Dr. Naredranath Reddy pöördumine seoses Nepaalis aset leidnud traagilise maavärina ja sellele järgneva igakülgse abi organiseerimisega

25. arill 2015

Armsad vennad ja õed,

Om Sri Sai Ram.

Ma kurvastasin sügavalt uudisest Nepaali 25. aprillil 2015 kell 11:56 tabanud 7,8 pallise maavärina pärast. Looduskatastroof tõi endaga kaasa purustusi suures ulatuses. CNN teatas viimaste andmete järgi, et enam kui 1800 inimest kaotas seal oma elu (5000 on kinnitatud hukkunuid 28. aprilli seisuga ja Nepaali peaministri sõnul võib hukkunute arv ulatuda 10 000ni vähemalt – tõlkija märkus) ja tuhanded on jäänud kodututeks ja rusutud olukorda. Maavärin laastas tihedalt asutatud ja üle miljoni inimesele koduks olnud pealinn Kathmandu. Terved tänavad ja väljakud on kaetud rusudega ja looduskatastroofi täielikku mõju pole veel suudetud kokku hinnata.

Nepaalis asuv Sathya Sai Rahvusvaheline Organisatsioon (SSIO) lülitus tegevusse koheselt peale maavärinat. Nagu te arvatavasti teate, reageerib Sathya Sai Rahvusvaheline Organisatsioon alati kiiresti ja pakub selliste looduskatastroofide puhul armastavat teenimist. Seekord on SSRO jaoks oluline hinnata olukorda ja parimaid võimalikke viise maavärina ohvrite teenimiseks. Hr. John Behneri ja Dr. Jack Feely juhtimise all olev SSRO Katastroofide Abiandmise Komitee uurib aega viitmata koos 4. Tsooni juhi Dr. V. K. Ravindrani juhtimisel oleva Nepaali SSRO-ga seda teemat. Esmased abiandmise pingutused keskenduvad katastroofi ohvrite koheste vajaduste rahuldamisele, nende hulgas arstiabile, toidule, joogiveele, põhivajadustele ja koristamisele. Meie pühendumus on samuti pikaajaline ja rajaneb armastusel, nagu see on olnud Haiitil ja Filipiinidel.

Edasise arengu käigus pakuvad tiimid SSRO-le soovitusi. Ma palun, et kõik Sathya Sai vabatahtlikud ja liidrid panustaksid omalt poolt selleks tööks igakülgset abi ja koostööd Katastroofide Abiandmise Komiteele ja 4 tsooni vabatahtlikele. SSRO toetab seda tööd kogu siirusega.

Me edastame teile edasist teavet selle kohta, kuidas te saate Nepaali katastroofi abiandmises oma oskusi ja ressursse panustades osaleda.

Seniks aga palvetagem üheskoos meie Issanda Bhagavan Sri Sathya Sai Baba poole, et ta leevendaks valu ja kannatusi, mille meie Nepaali õdedele-vendadele põhjustasid tohutud surmasaanute ja hävinud vara hulgad.

Džei Sai Ram.

Armastusega Sai teenistuses,

Narendranath Reddy, M.D.

Prasanthi Nõukogu esimees

*********************************************

24. aprillil toimus Sathya Sai Baba aašramis erilise programmiga Sathya Sai Baba austuspäev. Vaadake seda videot:

https://www.youtube.com/watch?t=460&v=A2GwoYAK2e0

*******************************************************

Kuna Sathya Sai Baba on öelnud, et Ta kuulub tervele Universumile, siis loodi Tema organisatsiooni kodulehele juurde üks uus nimetus – see kõlab niiviisi:

http://saiuniverse.sathyasai.org/

*******************************************************

Midagi väga tähtsat ja kaunist Sai Babalt meile:

https://www.youtube.com/watch?v=qkWGh78fzj0

**************************************************************************

2015 alguse materjal arhiivis

**********************************

Toimunud Sathya Sai Keskuste/Gruppide üritused

14. novembril toimus Tallinna Sathya Sai Keskuses järjekordne Sai kohviku üritus, kus oma Nepaali ja Indiasse toimunud vaimse palverännaku muljeid ja elamusi jagasid Anu, Ivo, Katrin ja Kalev.Lisaks rääkis Anu eraldi toimunud eestlastest palverändurite retkest Dharamsalasse, Dalai-laama juurde, kus Eestist tulnuid võttis vastu ka Dalai-laama.

Rikkaliku video- ja pildimaterjali kõrvale pakuti kuulajaskonnale masala teed ja endaküpsetatud kooke ja muid hõrgutisi. Armastuse õhkkonnas toimunud üritus jättis endast kustumatu elamuse kõigile osalenutele.

Eesti grupp Dalai-laamaga kohtumas

*****************************************

Siin lehel tutvustame Sai Organisatsiooni noortele suunatud tegevusi ja Sai järgijatest noorte endi poolt tehtut ja tehtavat.

Euroopas annavad 6 ja 7 tsoonist mitme maa noored Sai järgijad välja LOVExpress’i nimelist veebiväljaannet, mis käsitleb paljusid üle-euroopalisi ettevõtmisi, aga ka Sai tööd paljudes maades.

Kui olete huvitatud antud teemadest, siis palun laadige endale need altoodud numbrid alla siit (samas saate neid ka lugeda):

1. LOVExpress_Issue20

2. LOVExpress_Issue21

3. LOVExpress_Issue22

4. LOVExpress_Issue23

5. LOVExpress_Issue24

6. LOVExpress_Issue25