Brindavan

Brindavan on tähtsuselt teine Sai Baba aašram, mis asub Bengaluru (end. Bangalore) äärelinnas, 24 km kesklinnast idasse. Linnaosa nimi on Whitefield.
Sama nime (kohalike poolt nimetatud ka “Vrindavan”) kannab Krišna lapsepõlveaegne kodukoht Jamuna jõe kaldal praeguse Mathura linna lähikonnas, mis jääb Delhist sadakond kilomeetrit lõuna suunas.

Aašrami territoorium on oluliselt väiksem kui Prasanthi Nilayamis.
Brindavani aašram pakub piiratud hulgal ööbimiskohti (max 300 inimesele).  Aašramis sees on võimalik ööbida 5-kohalistes tubades (eraldi meestele ja naistele), peretoad puuduvad. Alternatiivina renditakse tube aašramist väljas või ööbitakse Bengaluru hotellides.

Tube ei ole võimalik ette broneerida!

Aašramis on võimalik ööbida vaid sel ajal, kui Sai Baba on Brindavanis.
Muudel aegadel on pühendunute käsutuses vaid pühamu, kus toimuvad neljapäeviti ja pühapäeviti bhadžanite laulmised.

Aašramis on 2 söögituba – India köök ja Lääne köök.
Samuti on aašramis raamatukiosk ja esmatarvete kauplus.

Sai Baba aašramis viibimise ajal on iga päev järgmine programm:
07.00-07.30 Sai Baba Daršan
16.00-16.30 Sai Baba Daršan
Bhadžanite laulmine
Pühapäeviti toimuvad akanda bhadžanid (s.t. bhadžanite laulmine kogu aeg) alates hommikusest daršanist kuni pealelõunase laulmiseni.

Kui Sai Baba aašramis ei viibi,  siis lauldakse bhadžaneid IGAL PÜHAPÄEVAL kella 09.00-10.30. Lisaks toimub Nagarasankirtan (bhadžanite laulmine grupis liikudes ümber aašrami ja ümberkaudsetel tänavatel) igal neljapäeval ja pühapäeval.

Aašrami ajaloost.
Sathya Sai Baba külastas Bangalore´i esimest korda veebruaris 1944 18-aastase noormehena. Kuuldused imepoisist, kes “kutsub end Sai Babaks ja  materialiseerib esemeid otse õhust ning tervendab haigeid ilma mingi arstirohuta” levisid kiirelt üle linna. 1944-1958 külastas Sai Baba Bangalore´i tihti ja peatus erinevate pühendunute kodudes. Paraku ei suutnud kodused tingimused mahutada järjest suurenevat rahvahulka ja inimesed pidid tunde ootama väljas ja tänavatel päikeselõõsas, et saada osa tema daršanist. Juulis 1959 osteti 20 aakrit maad Whitefieldis, Bangalore´ist 20 km idas, koos väikese suvemajaga. 25.juulil 1960 õnnistati sisse aašram Nandanavanam (Rõõmude Aed). Aasta hiljem kinkisid Sai pühendunud, osariigi vilgukivi tööstuse magnaadid, Sai Babale Mohana palee koos selle ümber oleva maatükiga, mis asus Whitefieldi Raudteejaama ääres, 5 km Nandanavanamist. Uus aašram alustas tööd aprillis 1964. Hiljem loodi aašrami juurde Šri Sathya Sai Kunstide ja Teaduste Kolledž noormeestele – esimene kõrgem Sai õppeasutus. 1970-1980 viibis Sathya Sai Baba valdava osa aastast Whitefieldis. 1972-1979 toimusid seal India kultuuri ja vaimsuse suvekursused, millel peetud kõnedest on koostatud raamatusari Summer Showers. Sel ajal läks pühendunute hulgas liikvele kõnekäänd, et Prasanthi Nilayam on Sai Baba töökoht, kontor (office) ja Brindavan tema kodu (home). Ja et ta esindab Jumala Šiva-aspekti (hävitaja, uuendaja) Prasanthi Nilayamis ja pehmemat Krišna´t Brindavanis.
Trayee Brindavan – uus, lootoseõie-kujuline mandiirihoone õnnistati sisse aprillis 1980.
Trayee tähendab kolmainsust, mis on enamike usundite alusmüüriks. Hinduismis vastavalt Sathyam Sivam Sundaram, mis sümboliseerib jumalikkuse 3 aspekti, 3 veedat, 3 absoluudi omadust – Sat-Tšit-Ananda´t (olemine-teadmine-õndsus), ka mõtete, sõnade, tegude ühtsust, samuti trikala – mineviku, oleviku, tuleviku järgnevust.