Bhadžanid

Vilniuses 2013 aasta kevadel toimunud ESSE Instituudi seminaril lauldi õhtul ka bhadžaneid… siin on toodud üks salvestus, mida Richardas Kairaitis salvestas (kahjuks esimene laul ei salvestanud tal tervenisti peale):

Vilnius bhajans

**************************************************

Sellelt lehelt leiate edaspidi nii sanskriti-, kui ka teistes keeltes loodud pühendumuslikke laule, mida sanskriti keeles nimetatakse bhadžaniteks. Tegelikkuses on kõik pühendumuslikud laulud bhadžanid ja vastupidi. Nende laulmisel on hea meeles pidada Svaami alltoodud sõnumeid:

“Raualatt upub vette, aga tao ta õõnsaks anumaks ja ta hõljub rõõmsalt vees ja kannab isegi mõningast raskust. Täpselt samuti upub inimmõistus kergesti meelte merre. Tao ta aga tühjaks Jumala nime vasaraga – siis hõljub ta turvaliselt hädamere lainetel. Ärge olge nagu gammofoni plaadid, mis laulavad kellegi teise laule, olles ise ignorantsed tõelisest muusikaelamusest. Laulge Jumala Hiilgust ja Armu iseenda kogemusest.”

–BABA

Päevasõnumi tsitaat 10. oktoobrist, 2001

**********************************************************


“Kakskümmend aasta tagasi, kui Prasanthi Nilayamis esimest korda Kristuse sünnipäeva (Jõule) tähistati, laulsin ma selle laulu:

Love is My form, Truth is My breath, Bliss is My food;
My life is My message, expansion is My life,
No season for Love, no reason for Love;
No Birth; No death.

Kui keegi palub teil rääkida Sai Babast, laulge talle seda laulu. See annab edasi kogu sõnumi. Öelge neile: Armastus on Tema kuju ja Tema elu on Ta sõnum. Arendage inimeste vendluse ja Jumala isaduse tunnet.”

- Sri Sathya Sai Baba, Jõulukõne 25.12.1998

**************************************************************************************************************************

Bhadžanite raamatud (nootidega):

Bhadžanite raamat 1

Bhadžanite raamat 2

Lisad:

Garuda Vahana 2mc2ac

Narayan Narayan Bha 2mc2ac

Nirupama Guana Sudan 2mc2a

Bits & Pieces Medley (E&Em)

Laulud_Sathya Sai Baba 85

Laulude esitlus 85 synnipaev_1

****************************************************

Ülaltoodud Svaami sõnumi põhjal võib öelda, et kel on sügavam Jumala-kogemus iseenda seest olemas, sel on olemas ka isiklik laul Jumalale, mis on loodud selle-sama kogemuse põhjal – ei saa olla nii, et inimene vaid kordab kellegi teise poolt loodud laule, nagu vana grammofon….

Svaami rõhutab autentsuse vajalikkust vaimsel teel – looming ja loovus ongi just need, mis toovad välja autentsuse ehk isikupära. Tõeline isikupära tulenebki Jumala-kogemusest ja intuitsioonile järgnemisest.

*******************************************