Meditatsioon

Pidage alati silmas elu tähendust ja eesmärki. Kogege seda eesmärki ja tähendust. Teie ja Absoluutne Igavene Jumalikkus olete Üks. Te ei ole indiviid, ajutine, eraldiolev. Tegutsege alati sellele vastavalt. Püsige oma meditatsioonis kuni kaob teadlikkus sellest et teie mediteerite või teete vaimset praktikat. Unustage ego, laske tal sulada ja sulanduda ühte kõigi tema teadvuse tasanditega. On mõningaid, kes püüavad mediteerides neid tülitavaid sääski tabada! Ei, te peate süüvima meditatsiooni, kuni te ületate kõik füüsilised ja mentaalsed tungid ja impulsid. Raamajaana autor Valmiki oli kaetud tema ümber kasvava sipelgapesaga. Inimesed avastasid tema asukoha künkast esile tulevast Raama” nime skandeerimisest. Ignoreerige keha (deha), et te võiksite avastada temas olija (Dehi). Ärge süüvige välisesse peensusse: selle asemel tungige sügavale ja avastage seesmine sära ja suursugusus.

– Sathya Sai Speaks, V osa, 29. jaanuar, 1965.

************************************************************************

Jumaliku tajumise Ülim Seisund, ehk Nirvikalpa Samaadhi – sellest on kirjutanud pühakud ja poeedid, järgijad ja vaimsed püüdlejad – vaatame, mida on selle kohta öelda Svaamil ja mõnel vaimsel õpetajal, lugege selle kohta siit:

Ylimast Jumala tajumise seisundist

************************************************************************

Ilus versioon juhitud Valguse Meditatsioonist:

http://www.youtube.com/watch?v=r9AVMB5LBzg

Soovitame seda järgida kord kuus, et hääl ei jääks tihedast kuulamisest teid kummitama – jättes hoolega meelde ja praktiseerides iga päev oma meditatsioonis seda, mida siin juhituna tehakse. Kuulanud seda, unustage hääl ja minge juhatatud teed mööda enda sisse täielikus vaikuses.

Siintoodu on heliversioon lastele (ja ka suurtele) mõeldud raamatust Mediteerimine Valgusele.

*********************************************************

Otsustage alistada meeled meditatsiooni abil ja järgida seda järjekindlalt, süstemaatiliselt ja regulaarselt – kindlaksmääratud ajal ja kohas, ilma neid  muutmata siis kui tuju tuleb. Ärge lööge vankuma kui kujutlus teile ette ütleb, sest see toob kaasa otsesed tagajärjed. Neile, kes söövad liiga palju ja kes selle seedimisest väsivad; need, kes söövad vähe ja kannatavad kurnatuse all; need, kes magavad liiga palju või liiga vähe, need, kes võtavad vaimseid praktikaid ette oma ‘mugavusest’ (kes näiteks teevad seda ühel päeval mitmeid tunde järjest, sest neil pole muud tööd teha, kuid teisel päeval mediteerivad vaid ‘linnukese’ pärast, sest neil on palju tegemisi), need, kes annavad kuuele seesmisele vaenlasele vaba voli ja need, kel on südames vähe usku endi südameisse installeeritud Issandasse – kõigi nende inimeste vaimsed praktikad ei kanna mingit vilja.

- Giita Vahini, Pt. 11.

***********************************************************************

Paljud selles maailmas – isegi õpetatute hulgast, ei kuluta oma etteantud eluiga valitud ideaalide poole püüdlemiseks. Seepärast on nende maised elud nagu keset ookeani oleva tormist haaratud ja oma ankru ning kompassi kaotanud laeva teekond. Neid rebitakse vastastikuste ideaalide ja sihtide vahel: oma ignorantsuses ja hirmus räägivad nad ühte ja teevad teist asja. Meditatsioon annab sellistele inimestele eesmärgikindluse, julgust ja samuti tarkust. See rahustab ärevuses olevat mõistust – muutes selle selgeks ja täites seda rõõmuga. Meditatsiooni tee hävitab ignorantsuse ja kingib individuaalse ühtsuse Jumalaga.

- Dhjaana Vahini, Pt. 14: “Eemaldage iseloomus olevad puudused”.

***********************************************************************

Ärge muretsege mitterahuldava keskkonna pärast, millises te olla võite. Muidugi võib koht, kus te asute vahel omada puudusi ja mitte olla ideaalne. Kuid pole mingit kasu püüda selle eest ära joosta. Te võite ületada kõik takistused iseenda mõistust treenides. Jääge sinna, kus te olete ja paluge Jumalat, et Ta täidaks teid Oma mõtete ja nägemisega, võimaldades teil seeläbi eirata teie ümbruse puudusi. Ärge otsige mugavusi, sest mugavus ei pruugi olla meditatsiooni soodustav. Õppige tundma end mugavalt igas paigas – see on parem. Elage rõõmus, kus iganes te ka poleks – sest see on tee. Lõbutsege oma mõistuse maailmas, kummardage seal oma eesmärgiks valitud Jumalat ja olge vaba oma loomuliku või inimkeskkonna puudustest! Siis ei ole mingi koht teile ärritav ega ükski koht vastik.

- Dhjaana Vahini, Pt. 14: Eemaldage iseloomus olevad puudused”.

***********************************************************************

Meditatsiooni tuleb rangelt järgida. Tegelikult tähendab Dhjaana (meditatsioon) samuti distsipliini ja regulaarsust ja järjekindlus on selleks põhiliseks töövahendiks. Issand Krišna kinnitas: “Kui te hakkate kinnitama oma mõtteid minul, siis kõik teid ärevaks tegevad mõtted rahustatakse maha minu armu läbi.” Meditatsioon on esmaklassiline ravi maise olemasolu haiguse (bhava-roga) vastu . Kuid sellele lisaks võtke sisse samuti rahulolu ravimit. Just nagu põletava päikese käes miile rühmanud rännumees tunneb värskendust supeldes jaheda ja varjulise järve vetes – niisamuti tunneb soovide põletavas kuumuses rabelev õnnetu inimene õnne ja kergendust rahulolu järves supeldes. Mediteerige regulaarselt ja viljelege rahulolu oma mõistuses – igaüks, kes sellest rangelt kinni peab, saavutab kiireid tulemusi.

-Dhjaana Vahini, Pt 14:  “Eemaldage iseloomus olevad puudused”.

****************************************

Sri Yogananda Meistrikssaamisest:

Paljud mõistmatuses olevad otsijad Läänes arvavad ekslikult, et sõnaosav kõnemees või metafüüsikast kirjutav kirjanik peaksid kahtlemata olema meistrid. Meistriks olemise tõestuseks on võime siseneda tahte abil hingamisvabasse seisundisse (savikalpa samaadhi) ja nirvikalpa samaadhi[1] vääramatu õndsuse saavutamine. Rišid on toonitanud, et vaid nende saavutuste kaudu saab inimene näidata, et ta on alistanud maaja, ehk dualistliku kosmilise eksikujutluse. Ainult tema võib oma teostuse sügavustest öelda: „Ekam sat“ (“On vaid Üks“).



[1] Vt lk 210, 353 (Joogi autobiograafia).

*******************************************************

Meditatsiooni teemaline esitlus 2011 aastal, Raasikul toimunud Sathya Sai Suvelaagrist:

Meditatsioon-–-tee-üksolemiseni-Jumalaga1