Reisiinfo

INDIASSE sõitmiseks vajavad Eesti Vabariigi kodanikud kõigepealt riiki sissesõidu luba ehk VIISAT.

New Delhis olev Eesti suursaatkond asub aadressil:

http://www.newdelhi.vm.ee/embassy

Tallinnas avati India viisaesinduskeskus

13.06.2012

Alates 13.06.2012, on Indiasse reisida soovijatel võimalus taotleda viisat India saatkonna viisaesinduskeskusest Tallinnas. Seni pidi seda tegema India saatkonnas Helsingis.

India saatkonna viisaesinduskeskus asub aadressil Raekoja plats 13 ja on avatud esmaspäevast
reedeni kell 10-14.

Täpsem info viisataotlemise tingimustest ja vajalikest dokumentidest on leitav viisakeskuse kodulehelt (Tallinna viisaesinduse kontaktid lisatakse lähiajal) või kontakteerudes lisatud kontaktidel:
tel: +372 631 3663
e-post: estonia@igcsvisa.fi

*************************************

- TURISMIVIISA:
Eesti passile väljastatakse turismiviisa alates viisadokumentide sisse andmise kuupäevast kuni 6-ks kuuks ning viisa on mitmekordse sisenemisega.
NB! Lisatingimused turismiviisale:
- kui väljutakse Indiast, siis kehtiva 6-kuulise viisaga saab tagasi minna Indiasse alles 2 kuu pärast
- kui viisa on aegunud, on võimalik uut viisat taotleda alles 2 kuu pärast eelmise viisa kehtivusaja lõppemist. See nõue viidi sisse pärast Mumbai terrorirünnakute toimumist 2009. Loe täpsemalt http://www.immigrationindia.nic.in/.
Indiasse reisija peab arvestama asjaoluga, et mitmesse piirkonda ning osariiki sisenemiseks on nõutav eriluba. Infot vastavate piirkondade ning lubade väljastamise kohta saab India reisibüroodest, vt. www.incredibleindia.org.

TERVIS

Soovitame kindlasti enne Indiasse reisimist sõlmida tervise-ja reisikindlustus oma reisikonsultandi juures, otse kindlustusfirmas või internetiportaalis, näit. https://www.iizi.net/reisikindlustus_ulevaade.

Enne Indiasse reisile asumist tasuks kindlasti eelnevalt konsulteerida arstiga vaktsineerimise ja võimalike terviseriskide vältimise osas. Reisialast nõustamist ja nakkushaiguste vastu vaktsineerimist osutavad järgmised arstikeskused http://www.tervisekaitse.ee/?mid=20link.
Paljud nakkushaigused levivad toidu ja vee kaudu. Indias viibides tuleb tavapärasest suuremat tähelepanu pöörata toidu ja joogivee kvaliteedile, samuti isiklikule hügieenile. Ettevaatuse mõttes soovitame kraanivett mitte juua, vaid osta kinnise korgiga pudelivett, mida müüakse kõikjal. Samuti olgu sagedane kätepesu igapäevaseks normiks.

Indias esineb difteeriat, düsenteeriat, meningiiti, dengue palavikku, chikungunyat ja malaariat. Sääskede kaudu edasikantav malaaria on eriti levinud Orissa, Madhya Pradeshi, Chattisgarhi, Jharkhandi, West Bengali ja India kirdepiirkondades. Nakatumise vältimiseks on soovitav tarbida arsti poolt ettekirjutatud preventiivseid ravimeid ning kasutada välispidiseid sääsetõrjevahendeid. Haigussümptomite ilmnemisel tuleb koheselt pöörduda arsti poole.

Indias reisides tuleb valmis olla kõrgest õhutemperatuurist (kohati kuni + 45-50 C) ja tugevast õhusaastatusest tingitud terviseprobleemide tekkeks. Eriti tähelepanelik tuleks olla südame- ja hingamisteede haigusi põdevatel inimestel. Lõuna-Indias on suvekuudeks märts, aprill ja mai, mil soovitame sinna reisimist vältida.

Riigis on tuvastatud uue gripi A(H1N1) juhtumeid. Tervisekaitseinspektsioon paneb kõigile reisijatele südamele: kui külastatakse uue gripi levikumaad, tuleb vähemalt seitsme päeva jooksul pärast reisilt naasmist jälgida oma tervist. Haigussümptomite ilmumisel tuleb kindlasti jääda koju ja helistada koheselt perearstile. Kasulikke nõuanded leiate ka veebilehelt www.gripivastu.ee ning www.tervisekaitse.ee.

TURVALISUS

Pinged Andhra Pradeshis ja Hyderabadis on põhjustanud piirkonnas vägivalda.  Eesti Vabariigi  Välisministeerium soovitab olla selles piirkonnas eriti ettevaatlik ja vältida rahvarohkeid kogunemisi.
Samuti soovitab Välisministeerium vältida reisimist Pakistaniga piirnevatele aladele, sealhulgas Kashmiri. Terroristlikud grupeeringud on koondunud valdavalt osariiki jagavale India-Pakistani kontrolljoonele ning Kashmiri oru peamistesse keskustesse nagu Srinagar, Gulmarg ja Pahalgam. Samuti tuleks ettevaatlik olla India-Pakistani piirialadel jäävates Gujarati, Punjabi ja Rajasthani osariikides ning inimröövide ja vägivalla tõttu ei ole soovitav külastada Arunachal Pradesh, Assam, Manipur, Meghalaya, Mizoram, Nagaland, Tripura osariike.
Populaarne Goa on siiani olnud turistidele üldiselt väheohtlik piirkond. Seal on ette tulnud naiste vastu suunatud seksuaalvägivalda ja teatud terviseriskidest tulenevaid konsulaarabi kaasusi. Kindlasti on soovitav austada kohalikke kombeid, riietumistavasid ning öisel ajal üksi pimedatel tänavatel mitte jalutada.
Indias on alati olnud teatud oht terroristlike rünnakute osas. Seni on esinenud suunatud rünnakuid välismaalaste vastu Mumbais, New Delhis, Jaipuris, Faizabadis, Varanasis, Lucknows ja Hyderabadis. Ohust tulenevalt on soovitav vältida suuremaid demonstratsioone ja muid rahvakogunemisi nii suurlinnades, pühapaikades kui ka teistes turistidele huvipakkuvates piirkondades. Kõrgendatud oht on samuti rahvus- ja usupühal (26 jaanuar), iseseisvuspäeval (15 august), Ramadani ajal (11 august kuni 9 september 2010), Eid-moslemite Suur Reede ehk Ramadani lõpp (10/11 september 2010) ja Diwali ehk tulede püha, hindude „Jõulud“ (5 november 2010). Kindlasti tuleks jälgida kohapeal võimude korraldusi.

KONSULAARABI

EV Välisministeerium soovitab kindlasti enne reisi end registreerida http://www.vm.ee/?q=et/registreerumine. Hädaolukorras on abi saamiseks võimalik pöörduda lähima Eesti aukonsuli või mõne Euroopa Liidu liikmesriigi välisesinduse poole. Vajadusel saate konsulteerida välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000 (24h).

TRANSPORT

Indiasse on mõistlik reisida lennukiga.

India asub Eestist umbes 13 000 lennumiili kaugusel.

Ajavahe Eestiga + 2,5 h (India aeg on Eesti ajast 2,5 tundi ees).

Erinevad India kaardid: http://www.mapsofindia.com/

LENNUK

Lennupileteid soovitame osta otse lennufirmadelt (Finnair, Lufthansa, KLM/Air France, British Airways jt.– ligipääs läbi internetiportaalide) või kohalikust akrediteeritud reisibüroost. Juhul, kui on plaanis reisiplaane muuta või terendavad ohud Islandi vulkaanituhaga seoses, soovitame vältida internetis asuvaid reisibüroosid nagu Bookinghouse, Travelocity, Expedia jt. Praktika on näidanud, et muudatuste korral ei suuda nad garanteerida operatiivset ja rahuldavat reisiabi ja on oht jääda oma piletimuredega saatuse meelevalda. India charterlendude (otselennud Tallinnast Goasse) korraldaja Travel In on kahjuks alates 18.maist 2010 pankrotiprotsessis.

www.finnair.ee – lennud New Delhisse

  • Finnairi esindus Tallinnas, kõnekeskuse uus number on 6840536
  • internetitugi  +358 203 140 200,
  • internetist ostetud piletite muutmine + 358 600 140 140 (24 h, soome, rootsi või inglise k., kõnetasu 3.12.eur + väliskõne maksumus)

www.lufthansa.ee – lennud New Delhisse, Mumbaisse (end. Bombay), Punesse, Bengalurusse (end. Bangalore),  Hyderabadi, Chennaisse (end. Madras), Kolkatasse (end. Kalkuta). Vt. http://www.hindustan.lufthansa.com/.

  • Lufthansa esindus Tallinna Lennujaamas, tel. 6058 185, 605 8634  E-P 16-19 (erijuhtum)
  • Lufthansa City Centre Tallinnas – AVES Travel, tel 6663 866 E-R 09-18 (lennupiletite müük)

India siselennud (näiteks New Delhi-Bengaluru, New Delhi-Mumbai, Mumbai-Bengaluru vms.):  soovitame samuti pöörduda oma reisikonsultandi poole või osta piletid otse lennufirma kodulehelt, näiteks

Kohalikud lennufirmad on suhteliselt täpsed ja lennukipark uus.

Piletite ostmiseks internetist on vajalik krediitkaart.

Lähim rahvusvaheline lennujaam Puttaparthisse või Whitefieldi jõudmiseks asub Bengalurus (end.Bangalore). Uus lennujaam avati mais 2008. Lennujaam ise on linnast 40 km kaugusel. Puttaparthi asub lennujaamast 110 km kaugusel. Whitefield – 30 min sõidu kaugusel. Sathya Sai Baba aašramisse jõudmiseks soovitame tellida takso. Sõiduaeg Bengaluru lennujaam-Puttaparthi 2,5 h (öösel, päeval veidi kauem). Taksoteenuse pakkujaid on rohkesti ja soovitame alati enne taksosse istumist konkreetne sõidu maksumus kokku leppida. Äraproovitud ja töötav variant on takso lennujaama ette kutsuda, näiteks tel. +91 9440462500 Manidas (kontor Puttaparthis, Sai Ghita Store´i vastas). Võimalik tellida erineva suurusega autot, hinnad alates 1500.-ruupiat/suund.

Momendil ei toimu regulaarlende kohalikku Puttaparthi lennujaama.

RONG

Kuigi siselennu hinnad pole Indias enam kallid, võib sõidukulude kokkuhoidmise ja maa avastamise eesmärgil kasutada ka kohalikku rongi. Näiteks Mumbaisse saabudes võib rongipileti lunastada otse Chatrapati Shivaji rahvusvahelises lennujaamas (kassa asub enne jaamast väljumist paremal pool, avatud 08.00-20.00).  Rongipileti ostmiseks on vaja kassa juures täita spetsiaalne avaldus, vt. http://www.indianrail.gov.in/resr_form.html.

Mumbaist Sai Prasanthi Nilayam´i (Puttaparthisse) on 3 sobivat rongi olenevalt väljumisajast:

No. 6529 Udiyan Express (Mumbai-Bangalore, soovitav peale minna Dadari jaamast kell 08.20, mitte Victoria terminalist, kuhu on lennujaamast kallim ja pikem tee, rong saabub Sri Prasanthi Nilayam´i jaama kell 04.20 järgmisel hommikul).

NB! Sai Prasanthi Nilayam´i jaam saabub peale Anantapuri ja seejärel Dharamavarami jaama.

No. 1013 Lokmanya Tilak (Mumbai-Coimbatore, väljub Victoria jaamast kell 22.30, saabub Sai Prasanthi Nilayami kell 17.45).

No. 6339 Mumbai Express (Mumbai-Nagarcoil, väljub K,N,R,L Victoria jaamast kell 12.05, saabub Dharmavarami kell 06.55 järgmisel hommikul).

Rongijaamast saab aašramisse kas kohaliku bussi või rikšaga. Rikšajuhiga soovitame sõidutasus kokku leppida ENNE sõidu alustamist.

Mumbais on võimalik saada üheks ööks tasuta öömaja Sathya Sai Baba Mumbai aašramis –  Dharmakšetras (lennujaamast rikšaga umbes 30 min, rikšajuhid teavad kohta „mandiirina“). Selleks on vajalik Eesti Sai organisatsiooni kirjalik soovitus. Vahemaa Dharmakšetrast Mumbai Dadari rongijaama umbes 1 tund. Rong väljub 4.platvormilt ja peatub jaamas vaid mõne minuti (!).

Delhist alla lõuna poole võib planeerida järgmisi rongivariante:

No. 2629 Karnataka Express  (Delhi-Bangalore, väljub iga päev kell 21.15, saabub Bangalore´i kell 10.05. Sõidu aeg 36 tundi.).

No. 2650 KTK Sampark Kranti Express (Nizamuddin-Yesvantpur, kiirrong, mis peatub ainult 6 jaamas, väljub kell 06.45 ja saabub Dharmavarami jaama kell 15.15.)

No. 2648 Kongu Express (Delhi-Coimbatore, väljub kolmapäeviti kell 08.40 Nizamuddini jaamast, saabub Dharmavarami kell 20.50).

Rongipileti saab osta New Delhi raudteejaama kassast (New Delhi Railway Station-NDRS), jaamahoone 2.korruselt spetsiaalsest välismaalastele mõeldud kassast. Kassad on avatud E-L 08.00-20.00, P 08.00-14.00 Soovitame tungivalt vältida erinevate agentide ja teenusepakkujate teenuseid, kes teile siinkohal võivad läheneda ja osta rongipilet ISE OTSE kassast. Vastasel juhul on oht sattuda kõikvõimalikesse petuskeemidesse (ingl.k. scamming) ja kaotada raha. Hoiatame, et erinevad tülitajad võivad olla väga pealetükkivad ja veenvad oma nõudmistes.

BUSS

Bussireisi Puttaparthisse võib planeerida alates Bengalurust. Mugavad (deluxe) bussid väljuvad Bengaluru bussijaamast alates kella 07.00 hommikul kuni 13.00 iga tunni tagant. Pileti saab osta otse bussist reisisaatja käest (umbes 120.-ruupiat/suund). Sõiduaeg umbes 3 tundi. Kell 05.00 väljuv buss sõidab pikema ringiga ja sõiduaeg on kokku 5,5 tundi.

Jõudes Prasanthi Nilayam´i aašramisse, palume pöörduda välismaalaste registreerimise ja majutuse büroose, mis asub North 8 hoone 1.korrusel aašrami põhjaosas. Kohapeal on vaja täita avaldus isikuandmetega, teha passifoto ja seejärel on võimalik valida majutust 2 kuni 4-kohalistes apartment-tüüpi peretubades (ka samasoolistele sõpradele), 8 kuni 10-kohalistes tubades (eraldi meestele ja naistele) või 100-kohalises magalas (eraldi meestele ja nastele), ingl. k. dormitory, shed.