Mantrad

Te peate oma mentaalsed kalduvused ja harjumused ümber kujundama. Viljelege harjumust mitte kunagi teistele haiget teha. Püüdke teisi mõista, neile oma poolehoidu näidata ja neid aidata. Treenige end, võtmaks solvanguid ja kriitikat kui teile omistatud aumärke. Olge sõbralikud kõigiga, vaatamata nende loomusele või käitumisele. Rõõmus meelelaad on vaimseks edenemiseks vajalik, kuid paljud asjad ja olukorrad jätavad teid ilma rõõmuküllasest atmosfäärist. Seega peaksite te neist takistustest vabanemiseks siiralt palvetama. Palvete (mantrate) retsiteerimine või kordamine on suureks abiks.

-Dhyana Vahini, Pt 14: “Eemaldage iseloomus olevad vead ”.

********************************************************

Veedade õppimisest ja rahvaste ühendamisest nende abil:

http://media.radiosai.org/journals/vol_10/01SEPT12/05_Vajko_01.htm

******************************************

Loobuge teistest mõtlemast (Para tšintanast) ja viljelege mõtlemist Jumalast (Paramatma tšintana). See on tõeline vaimne praktika (Sadhana). Ärge laske maistest naudingutest end eemale viia. Asuge pühitsetud teele ja pühitsege oma aeg Jumaliku Nime skandeerimisega. Namasmaraana (Issanda nime kordamise) jaoks ei ole vaja määrata erilist aega ja kohta. Te võite seda teha, kus iganes te olete ja mida iganes te teete. Inimene peab maksma maksu vee, elektri ja muu eest, kuid Namasmaraana jaoks pole mingit maksu. Keegi ei saa peatada teid seda tegemast. See on väga lihtne, kuid kõige efektiivsem. Kuid inimesed ei  mõista Namasmaraana väärtust, kuna seda on nii lihtne praktiseerida. Me mõtleme, et Jumalat võib saavutada vaid rangete askeeside läbi. See on väärarusaam. Jumalikku nime võib skandeerida ilma endale tüli tekitamata või teistele tüli põhjustamata. Järgige seda lihtsat teed, kogege õndsust ja pühitsege oma elu.

- Jumalik esinemine, 24. veebruar, 2002.

********************************************************

Sathya Sai Baba ei ole andnud oma järgijaile personaalset mantrat, nagu seda teevad tavaliselt india gurud.

Selle asemel on Svaami andnud meile kõigile universaalse Gajatri mantra, mida ta on meile ka õpetanud. Svaami on öelnud, et Gajatri mantra on ainus intellekti puhastava toimega mantra, mille lugemine toob kaitset ja kogu hüve selle lugejale.

http://www.youtube.com/watch?v=w8HtbFugrW8 (väga ilus versioon Sathya Sai Baba esituses)

Vaatamata sellele on Sathya Sai Baba andnud kõigile oma järgijaile ikkagi mantra, mis on kõigile ühine, vaatamata nahavärvist, usulisest kuuluvusest või jõukuse tasemest. Selle kohta on Ta öelnud, et sellest ei ole midagi võimsamat ega suuremat. See mantra kõlab nii:

“Mina Olen Jumal,  Ma ei ole erinev Jumalast!”

http://www.youtube.com/watch?v=HmiaDV6lu5w&feature=related

***********************************************

O Lord, take my love and let it flow in fullness of devotion to Thee.

O Lord, take my hands and let them work incessantly for Thee.

O Lord, take my soul and let it be merged in oneness with Thee.

O Lord, take my mind and thoughts and let them be in tune with Thee.

O Lord, take my everything and let me be an instrument for thy work.

(Sri Sathya Sai Baba)