Uudised

Päevakajalised uudised ja sõnumid

Miks me näeme isegi valgustunud Meistreid ilmselgelt maistest tegevustest osa võtmas? Seda eriti nüüd, inimkonna uue Kuldajastu eelõhtul. Bhagavan selgitab seda siin täna meile armulikult:

Kas lennuk saab taevasse jääda kui ta loobub allolevast Maast? Need, kes on teeninud välja  õiguse sellel reisida, ei saa tema poole lennata! Et neid pardale võtta, peab lennuk maanduma kohtadesse, kus nood isikud vastavalt eelnevale asjade korraldamisele kogunevad ja alles seejärel tõusma ühes nendega taevasse. Vaimselt edenenud targad, kel ei ole mingit soovi ega seesmist tungi karma tegemiseks tulevad täpselt samuti nende aitamiseks alla, kel muidu ei oleks mingit edenemist. Universumi iga aspekti samastamine Kõikehõlmava Olendiga ja kõigi tegude Temale pühendamine on õige viis nende tegude tegemiseks. Pidage alati meeles, et see, kes on seotud vale ideega, et ta on vaid keha ja ei miskit muud (deha-aatma buddhi) ei saa kunagi võita elumängu. Et olla võidus kindel, peab inimene omandama Brahma-Aatma-Buddhi (teadlikkuse endast kui Jumalikkusest).

-Giita Vahini, Pt. 6.

*********************************************************

Palverännakule registreerimine lõppes 1. juunil!

18. veebruaril, Kaunase Sai Keskuses palverännaku laulude harjutamisel

28 juulist kuni 1. augustini (kohal olema peab juba vähemalt nädal varem) toimub järjekordne Euroopa maade pühendunute palverännak Prasanthi Nilayami – moto all “Trust in Your Heart” (Usalda oma südant), kus osaletakse 1. augustil toimuval kontserdil, millel esitatakse üheskoos rahvusvaheliselt tuntud blues’i laulja Dana Gillespiega Dana uue plaadi laule. Oodatud on kõik pühendunud, kes soovivad sellest suurest üritusest osa saada.
Palverännak ise aga koosneb ettevalmistusperioodist, mis on juba nüüd käivitunud – kus püstitatakse enda jaoks sadhana, ehk vaimne distsipliin, mida saab ellu viia, kas loodust ja keskkonda säästva GoGreen teema all, Gayatri mantra pideva kordamisena või erinevate pidevate teenimise tegevustena kogukonna hüvanguks.
73. regiooni esimene suurem kooslaulmine-harjutamine toimus 1.-3. maini 2018 Poolas
www.european-pilgrimage.org
Täpsemalt saate lugeda siin lisatud kutsest:

Invitation letter_with two logo_Estonian

***********************************

Viljandis toimus 2018. aasta hooaja avaüritus

Eneseteadlikkuse kursuse uue hooaja avaüritus toimus 28. jaanuaril Viljandis, Peetrimõisa Villa seminariruumis. Alustasime meditatsiooni praktikate ja Sathya Sai Baba meditatsiooni ja mantrate kohta käivate õpetuste tutvustamisega.
Järgmine kokkusaamine on veel lahtine, ent pererahvas kutsus meid lahkesti korraldama ikka nende katuse all.
Lisame peatselt uut teavet avalehele ja ka siia. Jälgige meie teateid.

***************************************

Veeda-konverents Indias

Enne Sathya Sai Baba sünnipäeva (20-21. novembril, 2017) toimus Prasanthi Nilayamis esimest korda ülemaailmne Veedade konverents, kust võtsid osa erinevate religioonide esindajad ja õpetlased tervest Indiast, aga ka Euroopast, Aasiast, Ameerikast ja mujalt.

Eestist osalesid delegaatidena Andres Gross ja Enn Kaljo. Võimsast suurfoorumist on terve hulk fotosid ja samuti olemas videomaterjali.

Inimväärtuste Päev Siguldas

Siguldas toimus 16. juulil järjekordne Inimväärtuste päev – Eestist osales selles Enn Kaljo. Imelises Inimväärtuste pargis oli Sokrata Tautskola pakkumas osalejaile suurt hulka eneseteadlikkust mõjutavaid ja vaimseid väärtusi rõhutavaid ja esiletoovaid atraktsioone, lisaks viidi seal üheskoos Läti Sathya Sai Rahvusvahelise Organisatsiooniga läbi ühiseid tiimitöögruppe, arutelusid vee ja toidu säästmise teemadel ja lisaks plastmassi-plastiku kui reostuse ärahoidmise ja selle matedrjali taaskasutuse võimalikkusest. Ekskursioonid selles 15ha suurusele maa-alale rajatud pargis andsid muljetavaldava elamuse kõigile. Soovitame soojalt ideid ammutada ja siiakanti millegi taolise rajamiseks.
Lisame teile ka mõned fotod toimunust:

Enne suve alustasid tegevust Eneseteadlikkuse kursused nii Viljandis kui Pärnus

23. aprillil toimus Viljandis teadvuse avardamise ja meditatsiooni kursuse sissejuhatav üritus ja sama kursuse II üritus toimus 27. mail, 2017. 24. aprillil,  toimus sama kursuse avaüritus Pärnus, Maarja Magdaleena Gildi majas, Uus tn 5 ja 28. mail toimus samas kursuse järgmine üritus. Õpitoaga jätkatakse mõlemas paigas augusti II pooles ja aktiivsemalt ka sügisel.

Piltidele on jäädvustatud Pärnu kursuse I ürituse ettekande osa – kokku oli osalejaid tol korral 10 inimest – nii Sai Grupi inimesed, kui ka uued huvilised.

************************************

Meditatsiooni teemale pühendatud avatud õhtu Riisiperes

19. novembril, 2016, algusega kell 14.00 toimus Riisipere Kultuurimajas meditatsiooniteemaline avatud tutvustamisõhtu.

Seekord oli kavas vaadelda inimese vaimse arengu etappe eneseotsimise teel ja saiame teada nii mõndagi sellisest meetodist, nagu meditatsioon ja sellest saadavast kasust igapäevaelus ja ka vaimsel teel.

Kavas oli:

Sissejuhatus vaimsusse – mida endast kujutab vaimne tee ja kuhu see viib.

Kas vaimne ja materiaalne on vastandid, kas nad on eraldiolevad ja kuidas nad igapäevaeluga haakuvad?

Vaatasime meditatsiooni kogemustest tehtud suurepärast videofilmi „Vaimne tegelikkus“ (eesti keelse tõlkega).

Tegime ühiselt läbi mõned olulised harjutused, et oleks lihtsam mediteerida või selleks end häälestada.

SO-HAM ja Meditatsioon Valgusele – kaks peamist ohutut tehnikat kõigile.

Teadvuse avardumine kui ülesanne kogu eluks – näiteid elust enesest.

Esines Enn Kaljo, Eesti Sathya Sai Organisatsiooni kontaktisik.

Info ja registreerimine järgnevatele üritustele: Mart Vihmand, e-post: mart.vihmand@gmail.com

ja mobiili number: 53511080

********************************

Erakorraline sõnum 7. Tsooni juhilt Itaalia maavärinaga seoses

Tere armsad, Sai Ram,

Nagu te teate, tabas suur maavärin hiljuti Itaalia keskosa. Meie igaaastasel konverentsil, kus Euroopa 6, 7 ja 8 tsooni maade esindajad kogunesid ja kohtusid Itaalias Milaano lähistel Mother Sai House’is, saime me rohkem teada võimalustest aidata selle looduskatastroofi ohvreid.

Antud hetkel ei ole meil katastroofi piirkonda lubatud siseneda. Kui meil kord see luba olemas on, siis alustame ohvritele mõeldud vajaduspõhiseid teenimise projekte koostöös Itaalia Sathya Sai Rahvusvahelise Organisatsiooniga.

Allpool toon teieni raporti praeguse olukorra kohta 6. Tsooni looduskatastroofide tagajärgede leevendamise koordinaator Marco Fulgenziolt.

Kui te juba soovite panustada rahalise toetusega sellesse projekti, siis kasutage 7. Tsooni allkontot nimetusega „Emergency aid“:

Petra von Kalinowski,

IBAN: DE51 6601 0075 0173 8467 56,

BIC: PBNKDEFF

Armastavate tervitustega,

Petra von Kalinowski

*************************

MAAVÄRINA RAPORT 2016

Kohtusin tsiviilkaitse ja Punase Risti esindajatega oma piirkonnas (mis piirneb maavärinast kannatada saanud piirkonnaga – ma elan 80 km linnulennu kaugusel maavärina epitsentrist ja teed pidi 150 km kaugusel). Nad ütlesid, et hetkel on kogu esmaabi kontrolli all. See tähendab, et maavärina ohvritel, kellele võimaldati elamiseks telgid, on kõik vajalik hetkel olemas. Praegusel hetkel on meil 2500 koduta jäänud inimest, 296 surmasaanut ja 365 haavatut. Ümbritsevates maakondades on mõned maavärinate järeltõugetest kannatada saanud piirkonnad, aga pidevate ohtlike järeltõugete tõttu on ligipääsuteed blokeeritud.

Maavärin tegi Amatrice linna maatasa, kõik majad, koolid jms on hävitatud. Vabatahtlikud tegelevad ikka veel varemetes kaevamisega. Amatrice on isoleeritud, kuna ühendav sild kukkus teiste järeltõugete tõttu kokku. Praegu toimub aga tee taastamine. Tsiviilehituse insenerid, tuletõrjujad, tsiviilkaitse töötavad selle kallal vahetpidamata. Hetkel on võimalik jõuda sinna piirkonda teist teed pidi. Seetõttu on parem oodata. Ma ei püüa kustutada teie entusiasmi. Igati väärt on see, kui me leiame projekti, kus SSRO (Sathya Sai Rahvusvaheline Organisatsioon) saab koos tsiviilkaitse ja Punase Ristiga osaleda. Siis jagan ma seda teavet kõigi tsoonidega.

Kui olukord on muutunud turvalisemaks ja rahulikumaks, siis  läheme me kohale ja uurime maavärinast kannatanud piirkonnas, kuidas olukord seal on. Praegu aga ootan uudiseid tsiviilkaitselt ja Punaselt Ristilt spetsiaalsete projektide jaoks ja annan teile kõigest teada nii pea kui võimalik.

Marco Fulgenzio

Zone 6 Disaster Relief Coordinator (Looduskatastroofide tagajärgede leevenduse koordinaator)

*************************************

5.-7. augustini toimunud Eesti Sathya Sai aastakonverentsist saate ülevaate siit:

http://www.sathyasai.ee/

***********************************************

Oluline sõnum kõigile professor Venkataramanilt:

http://media.radiosai.org/journals/vol_14/01APR16/An-Important-Communication-from-Prof-G-Venkataraman.htm

***************************

Siin on Sathya Sai Rahvusvahelise Organisatsiooni seisukohad Muddenahallis toimuva kohta:

OM SAI RAM

Tere armsad,

Loodan, et teil on kõik hästi Jumaliku Armu läbi.

Kuna mitte just kõik maad ei ole teadlikud Sathya Sai Rahvusvahelise Organisatsiooni seisukohast seoses Muddenahalli grupi tegevustega, siis ma lisan siinkohal üldiseid materjale koos juhendusmaterjaliga Svaamilt selle kohta, kuidas selliseid inimesi kohelda. Ja on oluline, et igaüks saaks teada Svaami juhistest selliste juhtumite kohta.

Selle kirjaga koos näete mõningaid linke, dokumente ja videosid, mida on sellega seoses huvitav teada.

Soovides kõike head,

Armastavate tervitustega,

Petra von Kalinowski

Üks oluline tekst:

Shining the Light of Truth – 5.04.16-1

Bhagavani kirjutised, esinemised ja videod:

http://www.sathyasai.org/announcement/divine-reassurances

http://www.sathyasai.org/ vt: News and Announcements

Satyajit Salian  (6 min.): https://www.youtube.com/watch?v=MbCTvS89msQ

Videoesinemised seenior pühendunutelt:

- Satyajit Salian  (6 min.): https://www.youtube.com/watch?v=MbCTvS89msQ

- Sri Anil Kumar (13 min.): https://youtu.be/EAG97D_r8Yo
- Sri S.S. Naganand (10 min.): https://youtu.be/s9rsnoXgAxI
- Sri Vedanarayanan (12 min.): http://youtu.be/39IQLDdD988

*******************************************

Uus ingliskeelne raamat on allalaadimiseks olemas: Sri Sathya Sai Sathya Narayana Katha - ingliskeelse versiooni saate alla laadida siit:

http://www.sathyasaikatha.com/#!download/cdwa

või otse: http://media.wix.com/ugd/cca166_c231927f7f7c45a9b6b8a7ffefd1e49e.pdf

***********************************

Uudis Sathya Sai Kõrgeima Meditsiiniimstituudi youtube’i kanalist on saabunud – see kanal loodi uusimate uudiste ja olulisema teabe edastamiseks laiemale avalikkusele ja vaadata saab seda siit:

youtube.com/user/sssihmspsg

Siit leiate kanalil olevad uusimad videointervjuud:

https://www.youtube.com/watch?v=rpYqefgsShs

https://www.youtube.com/watch?v=_uxH-6rgXiY

**************************************

Siin on teie ees ka 2016. aasta uus Sanathana Sarathi number ja oluline osa varasemaid:

http://www.sathyasai.ee/raamatukogu/sanathana-sarathi

***************************

Sai Video on pannud meile vaatamiseks ja jagab sajandat videoklippi:

http://www.sathyasai.ee/video

*****************************************

Radio Sai jagab meiega Svaami 90-le juubelile pühendatud materjali:

http://media.radiosai.org/journals/Archives/darshan-video/Sathya-to-Sai.htm

************************************

Siin saate vaadata Sai Love’i videot, mis on valminud varasematel aastatel Austraalia filmitegija Peter Rae käe all:

https://www.youtube.com/embed/z4-Gv60wX7M

**************************************************

Taas ilmus LoveExpressi number, sedakorda 35-s. Vaadake seda sisukat ajakirja siit:

http://www.sathyasai.ee/avaleht/noortetoo

**************************************************

Kaunis Sai Baba daršani video kõigile vaatamiseks:

http://www.sathyasai.ee/video

********************************************************************

Üks tore video Anil Kumari esinemisest:

https://www.youtube.com/watch?v=0ReTiWYdyZg

*********************************************************

Meie tsooni tegemistest lähemalt:

http://saiuniverse.sathyasai.org/topics/zone-7/

*********************************************************

Ilmunud on uus 7. tsooni noorte ajakiri:

http://www.sathyasai.ee/avaleht/noortetoo

*****************************

http://www.sathyasai.ee/kontakt

**************************************

Tore videointervjuu Kai Kroegeriga Saksamaalt, keda meil tuntakse ja teatakse kui Sarva Dharma kooris kitarril saatvat saksa pühendunut:

http://vimeo.com/110956432

**************************************
Väga ilus kokkuvõte meie 7. tsooni Sai noorte aastasest tegevusest on ilmunud!

Sai noorte tegevuse kokkuvõtte sai just kaante vahele ja saabus Marta Panjeta käest meile kõigile – soovitame seda jagada kõigi noortega. Pdf  fail on allpool juurde lisatud.

Nädal tagasi Prahas toimunud noorte kokkutuleku pilte saab näha siit:

https://www.dropbox.com/sh/tkhzxsdv5ix04ub/AABwGtRDZDu2HiN1exDS9c8ca?dl=0

Tervitustega,

Külli Kelu

Zone 7 Report_Nov2013-Oct2014
****************************************************

Ilmus 7. Tsooni ajakirja uus number!

Z7N__11_09-2014

lisaks:

Z7N_#10_06-2014

******************************************

Uudiseid 7. tsooni maade ühisest  palverännakust, videot ja pilte saate vaadata, näha ja lugeda siit:

http://www.sathyasai.ee/yrituste-kalender/uritused/palverannak-2014

*************************************************

Viimane 7. tsooni ajakiri on ka nüüd meieni jõudnud – siin on ära toodud ka ülevaade Tallinnas aprillis toimunud suurüritusest:

http://www.sathyasai.ee/wp-content/uploads/Z7N_10_06-2014.pdf

*********************************************************